Tworzenie stron internetowych – cennik

Tworzenie stron internetowych – cennik

Strona internetowa to już absolutny must have. Małe firmy usługowe boją się tego wydatku, ale widoczna strona internetowa nie musi być droga. mamy rozwiązanie dla każdego chcącego zaistnieć w internecie.

Tworzenie stron internetowych to nasza pasja, którą stale rozwijamy wraz z tym jak rozwija się Google.

Z tego artykułu dowiesz się ile kosztuje projekt strony, a ile kosztuje sama strona i ile kosztuje . Przeczytasz także jaką prace trzeba wykonać żeby strona zaczęła być widoczna w wyszukiwarkach.

W ramach wstępu do wyboru masz wiele rodzajów stron internetowych, które też będą miały różne koszty. Stronę internatową najlepiej jest traktować jak okulary. Dobierasz szkła adekwatne do wady twojego wzroku i jeśli jest potrzeba dokonujesz zmian samych szkieł nie całych okularów.

Tak traktowałbym strony internetowe.

Chce mieć stronę www ponieważ…?

Zdecyduj o tym czego potrzebujesz na podstawie opisu poniższych scenariuszy. Jeśli nie znalazłeś tego czego szukasz napisz do mnie i opisz mi swoją sytuację. Wymyślę coś dla Ciebie.

1. Firma znana na swoim rynku, chce podkreślić swój prestiż piękną stroną internetową. Przykład: deweloper, producent żywności typu sad.

Chcesz stronę internetową, ponieważ Twoja firma jest dużą firmą np. usługową, która sobie świetnie radzi na rynku, na którym działa, a piękna strona podkreśliłaby jej prestiż.
W końcu Twoja firma jest rozpoznawalna na rynku na którym działasz, nie potrzebujesz być widoczny w skali Polski, Europy czy świata, ale nie wykluczasz takiej możliwości. Po prostu nie czujesz teraz takiej potrzeby.


Wówczas potrzebujesz strony firmowej składającej się z 3-5 podstron i podstawowego zaplecza technicznego.
W praktyce chcesz, aby Twoja strona wyświetliła się jak ktoś wpisze w wyszukiwarce nazwę Twojej firmy i na niej znajdzie podstawowe informacje: dane kontaktowe, mapę dojazdu do siedziby i informację o firmie i zakresie usług.

Przykładowa strona wziętego i ambitnego projektanta budowlanego i inspektora budowlanego w jednym.

2. Mała firma usługowa, która radzi sobie w swojej branży, pozyskuje klientów głównie z polecenia.
Przykład: Usługi budowlane, usługi specjalistyczne: fryzjer, kosmetyczka, trycholog.

Chcesz zwiększyć rozpoznawalności swojej marki, ponieważ masz jeszcze moce przerobowe i myślisz o rozwoju. Poza tym jakby pracy było więcej, zatrudnisz pomoc, poniesiesz ceny lub po prostu będziesz pracować więcej.

Próbowałaś wstawiać posty na facebooka ze zdjęciami z wykonanych zleceń, ale odzew był mały maksymalnie kilkadziesiąt lajków. Widać że facebook nie chce reklamować firm za darmo.
Płatne reklamy facebooka zjadają tylko pieniądze, a nowego klienta nie widać.

Poza tym nie chcesz tracić czasu na promocję swojej marki, wolisz zająć się prowadzeniem swojej firmy i zarabianiem pieniędzy.
Masz założoną wizytówkę w Googlu moja firma, ale nic ona nie dała – może dlatego że ludzie nie umieją z niej korzystać, a wiesz, że klient musi mieć wszystko podane na tacy.

  1. Preferujesz kontakt telefoniczny i tak umawiasz swoich klientów w wybranym przez Ciebie czasie lub nie lekceważysz telefonów i odbierasz je od razu i umawiasz klienta na wizytę na gorąco.
  2. A może nie lubisz jak ktoś Ci zawraca gitarę podczas pracy, ponieważ Twoja praca nie jest prosta i każde zlecenie wymaga wyceny, a to nie jest temat na telefon. Najlepiej niech piszą maila z pytaniami na które odpowiem po powrocie do domu.

Zdajesz sobie że postawienie strony, która ma szanse zaistnieć to koszt ponad 1000 zł (robocizna, hosting, domena, certyfikat bezpieczeństwa) i że strona potrzebuje około roku systematycznej pracy, aby zaistnieć co generuje dodatkowe koszty.

Zdajesz sobie sprawę, że ta dodatkowa praca nad strona może kosztować ponad 500 zł na miesiąc, a jak przestaniesz pracować to strona spadnie tak nisko że nie będzie jej widać.

Nie masz czasu na naukę jak to robić dobrze, a co dopiero na prowadzenie swojej strony. Nie chcesz też inwestować w stronę aż takich pieniędzy. W sumie tylko dlatego jeszcze nie masz strony dla swojej firmy.

Jak wygląda w praktyce rozwiązanie Twojego problemu?

Potrzebujesz kogoś kto zbuduje Ci stronę typu wizytówka, gdzie pokażesz jak unikatowa jest twoja firma. Jak może pomóc klientowi i przede wszystkim ma przycisk do automatycznego kontaktu, który jak wciśnie zainteresowany to zadziała jako komenda „zadzwoń” lub „wyślij maila”.

Strona wizytówki Twojej firmy będzie pozycjonować się bez Ciebie, bo nie masz na to czasu.

Gdy jak ktoś wpisze w wyszukiwarkę w Internecie w Twoim mieście na przykład: „ekologiczne farbowanie włosów Gdynia” lub „układanie płytek Poznań” wyświetli się Twoja strona z zdjęciami, opisem wszystkich usług Twojej firmy, cennikiem jeśli chcesz a może i z filmem – Twój wybór.
Całość zwieńczonym łatwo dostępnym przyciskiem kontaktem telefonicznym lub mailowym.

Przykładowa wizytówka firmy usługowej, postawiona na mocnej stronie nad która codziennie pracuje minimum dwoje specjalistów.

To nie kościół nie wierz mi na słowo – sprawdź przykład na żywo.

  1. Wpisz w wyszukiwarce Googla frazę: projektowanie graficzne Chodzież
  2. Czy wyświetliła się Pixel Mycha Studio na pierwszej stronie? To dowód że znamy się na tym.

3. Prowadzisz sprzedaż stacjonarną i chciałbyś zwiększyć obroty wprowadzając sprzedaż internetową chociaż części swoich produktów.
Sklep ma być prosty w obsłudze tak, aby mój człowiek dał sobie radę z wstawianiem produktów i ich edycją.

Zdajesz sobie sprawę, że wszystko przenosi do internetu. Pokolenie z rocznika 1980+ sprawdza wszystko w necie, potencjalni klienci z poza Twojej miejscowości omijają Cię ponieważ nie mogą znaleźć Twojej firmy w internecie lub te klika wizytówek w panoramie firm i Googlu to za mało aby przebić się przez konkurencję i ich świetnie wyglądające sklepy.

Zdajesz sobie sprawę, że to inwestycja która potrzebuje czasu, aby urosła i że po postawieniu sklepu będzie trzeba inwestować w reklamę i pozycjonowanie przynajmniej przez rok, aż zacznie generować sprzedaż bez kosztów pozyskania klienta.

Wiesz że taki sklep to nie jest wyrzucony pieniądz, ponieważ ludzie wciąż mają problemy z prostymi zakupami w internecie i że po zobaczeniu Twojej oferty w internecie przyjadą do Twojej firmy i zrobią zakupy na miejscu.
Oczywiście dotyczy to lokalnych klientów, reszcie trzeba towar wysłać kurierem lub dostarczyć własnym transportem.

Nie chcesz sklepu internetowego ponieważ to wyznacznik prestiżu. Chcesz go ponieważ wiesz, że wczesnej fazie swojego istnienia szybko wypozycjonuję się regionalnie i posłuży jako wirtualny katalog Twoich produktów.


A po roku może po dwóch latach podbije top 7 w wyszukiwarce Googla, jeśli będę nad nim systematycznie pracował. Wiem, że konkurencja nie śpi i też kombinuje jak może.


Poza tym mój sklep jako wirtualny katalog to ułatwienie pracy dla przedstawicieli handlowych, ponieważ mogą na szybko znaleźć informację o tym co mają sprzedawać oraz kilkoma kliknięciami mogą wysłać link do oferty klientowi którego mają pozyskać.
Próbowałem już z Allegro, e-bayem, Amazonem i innymi platformami gdzie jestem narybkiem w oceanie. Jak nie płacę to nie sprzedaję, a jeśli sprzedam to też płacę prowizję. Wiem, że to bezcelowe młócenie pieniędzy po kosztach i z brakiem perspektywy na przyszłość.

Dlatego chcę swój własny sklep internetowy, ale mam problem z zaufaniem do firm budujących takie sklepy. Znam się na swojej branży, a nie na programowaniu. Nie rozumiem dlaczego jeden woła 13 tys za sklep, a drugi 4 tyś.
Nie uśmiecha mi się płacić 8 tyś rocznie dostawcą gotowych sklepów i nie rozumiem dlaczego są takie wolne i nie pojawiają się w top 3.


Jak wygląda rozwiązanie dla takiego scenariusza?

Potrzebujesz sklepu, który posiada pełne zaplecze techniczne. Jest uszyty na miarę lub korzysta z sprawdzonego szkieletu (szablonu), który graficznie dostosujesz pod siebie.

Nie ważne jaką wersję wybierzesz, chcesz mieć możliwość rozwoju, a nie zaczynać wszystko od początku nowym sklepem.
Chcesz, aby ktoś Cię wdrożył w obsługę i pokazał najlepsze praktyki prowadzenia sklepu, aby nie popełniać amatorskich błędów.

Chcesz mieć opiekuna, który pomoże rozwinąć sklep, najlepiej szwadron specjalistów, którzy pomogą i doradzą, a co nie dasz rady to zrobią za Ciebie.
Sklep ma rosnąć najszybciej jak tylko możliwe.


PRZEDE WSZYSTKIM NIE CHCESZ PŁACIĆ ABONAMENTU ZA SKLEP I OBSŁUGĘ AGENCJI MARKETINGOWEJ.
Chcesz zamawiać cząstkowe usługi kiedy chcesz na to przeznaczyć środki i oczekujesz jasnych raportów jako dowód wykonanego zlecenie bez co miesięcznych opłat za nie wiadomo co.

Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że są stałe roczne opłaty za hosting (przestrzeń w internecie którą zajmuje Twój sklep), prawa do korzystani z domeny (adres twojego sklepu) i certyfikat SSL (certyfikat który mówi odwiedzającym że strona jest bezpieczna.

Wiesz że całość to roczny koszt około 1 tyś zł z VAT i że płacisz to co roku w własnym zakresie dostawcy usługi u którego będzie zarejestrowany Twój sklep. Traktujesz to jak podatek od nieruchomości tylko że to jest świecie wirtualnym.

Przykład takiego sklepu internetowego to farbastrukturalna.pl

4. Mam stronę lub sklep. Nie chcę zaczynać od nowa. Wiem, że strony potrzebują czasu, aby zaczęły być widoczne, ale nie widzę żadnych efektów od ponad roku.

Ktoś zbudował Ci stronę. Strona jest ok lub ma parę rzeczy do poprawy o których nie zdajesz sobie sprawę.
Strona przekazuje informacje z Twojej branży. Kupowałeś linki lub płaciłeś za ich pozyskanie. Korzystałeś z usług specjalisty, który pisał że zobaczysz efekty za 3 miesiące i nadal nic.

Już nikomu nie wierzysz, a tym bardziej nie uśmiecha Ci się płacenie abonamentu za usługi jakiejś wiodącej agencji marketingowej.

Sądzę, że mogę Ci pomóc, ale pozwól że się upewnię i sprawdzę całkowicie za darmo czy nasze ekipy dadzą radę pomóc, ale tak na prawdę.

Napisz do mnie i opisz swoją firmę, okręg działania i czego oczekujesz od swojej strony. Nie zapomnij podać adresu www strony o której mowa.

Jeśli damy radę pomóc to napisze Ci jak będzie to wyglądać, ile to będzie kosztować, ile możesz zrobić sam – nakieruje cię jak to zrobić jeśli zamówisz u nas usługi.

W między czasie przejrzyj stronę jest tu sporo darmowej i przede wszystkim aktualnej wiedzy.

naszym działaniom zaufało między innymi dość duży sklep budujo.pl, nad którym cały czas pracujemy od maja 2022 roku i który stale rośnie

Dzisiaj wygląda już tak

pozycjonowanie sklepu internetowego
Tworzenie stron internetowych - cennik 2

5. Niestety żaden scenariusz nie jest nawet blisko sytuacji w jakiej jestem. Co teraz?

Napisz do mnie opisz swoją sytuację i oczekiwania.
W odpowiedzi dopytam Cię o kilka szczegółów i przedstawię rozwiązanie.

Uwielbiam wyzwania i nowości. Poza tym będzie okazja zaktualizować ten artykuł o opis Twojego ciekawego przypadku.

Projektowanie Graficzne – 3 projekty dla firm

Projektowanie Graficzne – 3 projekty dla firm

Czym jest projektowanie graficzne chyba nie trzeba nikomu specjalnie tłumaczyć prawda? Nazwa sama w sobie mówi nam już tak naprawdę niemalże wszystko. Zamiast tego warto zastanowić się nad podziałem jaki tutaj panuje.

Bo gdy mówimy o projektowaniu graficznym możemy mieć w głowie zarówno tworzenie wizytówek czy logotypów jak i wykonywanie modeli 3D. A stosunkowo rzadko projektant łączy ze sobą te dwie tak naprawdę bardzo odległe profesje. Przeważnie zajmuje się on jedną z tych dwóch rzeczy ponieważ to całkowicie różne specjalizacje.

My w tym artykule skupimy się na tym pierwszym projektancie, który zajmuje się tworzeniem projektów banerów, wizytówek czy logotypów i coraz popularniejszym projektowanie stron.

Nie ukrywam, że artykuł ma cię przekonać do wynajęcia właśnie naszych grafików. Dlatego w dalszej części napisze garść wiedzy na ten temat, aby utwierdzić cię w przekonaniu że się znamy na swojej pracy.
Resztę zrobi nasza korzystna cenowo oferta.


Opiszemy tutaj dokładny zakres usług, średnie ceny (szczegóły będą w poszczególnych aukcjach), najczęściej zadawane pytanie oraz co najważniejsze: Jak projekty graficzne łączą się pozycjonowaniem SEO w Google?

1. Czym zajmuje się grafik komputerowy?

Do zadań grafika należy na ten moment całkiem sporo czynności. Do tych najpopularniejszych możemy zaliczyć następujące zlecenia:

Wykonywanie odręcznych grafik komputerowych

Mowa tutaj oczywiście o odręcznych szkicach i rysunkach wykonywanych przy pomocy tabletu graficznego w studio. Tego typu zlecenia są prowadzone jednocześnie z ciągłą konsultacją z klientem, aby uzyskać jak najbardziej pożądany efekt.
Taka usługa jest zamawiana prze rebrandingu i gdy firma chce naprawdę być unikatem, chciałby mieć maskotkę na stronie internetowej itd.

Fotografia produktowa

Bezpośrednie wykonywanie specjalistycznych zdjęć produktów w przystosowanym do tego studio za pomocą specjalistycznego sprzętu. Zdjęcia nie są wykonywane telefon tylko nowoczesnym aparatem fotograficzny w akompaniamencie światła studyjnego.

Do tego zaliczamy jeszcze samą obróbkę wykonywanych zdjęć. Chodzi o ich wycięcie z greenscreen, odpowiednie skompresowanie i doszlifowanie wszystkich szczegółów i innych niedociągnięć.

Projektowanie strony

Tworzenie od podstaw przejrzystych i intuicyjnych stron z grafikami na wyłączność. Do tego można jeszcze dokupić dodatkowe usługi tworzenia tekstu czy podpięcia niezbędnych dla dobrego funkcjonowania strony urządzeń.

Nie jest to zadanie co prawda, którym zajmuje się typowo grafik ale wielu specjalistów ma w swojej ofercie tego typu usługi w tym także my. Można skorzystać z gotowych szablonów oraz tych przygotowywanych bezpośrednio pod gusta klienta.

Projektowanie graficzne

Temu zagadnieniu poświecimy osobny nagłówek ponieważ jest o czym pisać. Samo projektowanie graficzne jest głównym i najważniejszym zadaniem każdego grafika.

projektowanie graficzne wizytówki
Projektowanie Graficzne - 3 projekty dla firm 4

2. Projekty Graficzne dla Firm

Poprzez projekty graficzne rozumiemy wykonywanie rozmaitych prac do których możemy wliczyć tworzenie wizytówek, banerów, logotypów, pop-upów oraz wszelkich innych grafik na strony blogowe czy typowe sklepy.

Projektowanie wizytówek

Są one przez nas projektowane od zera. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i kierujemy się jego wskazówkami by osiągnąć jak najlepszy efekt.
Oczywiście jeśli osoba zainteresowana nie ma jeszcze dokładnej wizji tego jak miałaby wyglądać wizytówka to jest zawsze możliwość obejrzenia kilku propozycji po wskazaniu elementów którymi jesteś zainteresowany łączymy je w Twoją unikatową wizytówkę, uwzględniając Twoje wskazówki.

Możemy także sami wykonać projekt od początku do końca według naszego własnego pomysłu jeśli nie udało Ci się wybrać. Oczywiście w każdej z tych sytuacji głosem decyzyjnym jest klient.

Jednak do wizytówka bez projektu Logo nie może zaistnieć dlatego, często z zleceniem na wizytówkę idzie zlecenie na Logo

Projekt Logo i Logotypu

Czym się różni w ogóle logo od logotypu? W skrócie tym, że logo to jest jedna spójna całość, która dzieli się na pomniejsze elementy w tym między innymi logotyp, jednak są tam jeszcze inne części, są to następująco:

Logotyp czyli tekstowa część naszego logo.

Sygnet czyli graficzny element logo (przyjęło się, że nie powinien mieć więcej niż trzy kolory).

Tagline – jest to zazwyczaj krótkie hasło lub slogan w skrócie opisujący to czym zajmuje się dana firma.

Takie Logo można zastrzec. Trzeba wspomnieć, że zastrzec trzeba Logo graficzne jak i tekst który to logo tworzy.
Strony internetowe często chcą nazwę swojej domeny przeistoczyć w Logo ponieważ pełni funkcję Logo i namiarów na ich stronę. Dobry przykład budujto.pl – sprawdź na ich stronie ich sklepu.

Projektowanie banerów

Banery mogą być tworzone zarówno z myślą o urozmaiceniu strony internetowej jak i w celu wydruku ich na wielkim wymiarze i umieszczenia ich np. przy drogach.
Jednak tutaj bardzo ważne jest to, aby wspomnieć o ich zamierzonym zastosowaniu ze względu na rozdzielczość całego projektu.

Wykorzystanie baneru internetowego do wydruku w wielkim formacie np. 2 x 2 mera bardzo mało satysfakcjonujący ze względu na samą jakość wydruku. Elementy graficzne byłoby rozmazane i bardzo mało wyraźne.

Natomiast w sytuacji odwrotnej, gdzie baner drogowy miałby posłużyć jako promocyjny na stronie internetowej to ze względu na wagę pliku bardzo mocno by zaszkodził szybkości strony i jej poprawnemu funkcjonowaniu. Byłaby bardzo ociężała i powolna.

Zatem jak widzicie należy zwrócić tutaj uwagę nawet na najmniejsze szczegóły by móc mówić o zadowalającym efekcie pracy.

Projekt Pop-Up

Czym są pop-upy? To te niewielkie grafiki, które wyskakują po tym gdy spędzimy na danej stronie określoną ilość czasu (w zależności od strony czas będzie najpewniej różnił się od siebie), może być to około 10 sekund jak i 10 minut, osoba zajmująca się aspektami technicznymi sama ustala górny próg.

To ważny element każdej strony internetowej ponieważ zbiera namiary od odwiedzającego stronę zwykle w postaci imienia i maila. Te bezcenne dane to tzw. lead, który wykorzystuje się w kampanii produktowej.

3. Ile kosztują usługi graficzne?

Wszystko jest zależne od tego z kogo usług będziemy korzystać. Najtańszą opcją będą zdecydowanie niezależnie freelancerzy ale nie zawsze. Zdecydowana większość z nich to osoby bez żadnego większego doświadczenia.
Poza tym tacy graficy mogą drukować faktur ponieważ nie mają firmy.

Druga opcje to różnego rodzaju firmy oraz agencje. Ich ceny będą wyższe niż w przypadku tanich freelancerów. To na kogo się zdecydujecie jest całkowicie zależne od was.

Poniżej przedstawiamy wam nasz cennik realizowanych przez nas zleceń:

Projekt ulotki – od 100 do 300 zł.

Projekt wizytówki – od 100 do 150 zł.

Projekt baneru – od 150 zł w górę (górna granica jest zależna od specyfiki projektu).

Projekt grafiki na stronę internetową – pomiędzy 100 a 300 zł. W zależności od skomplikowania i ilości grafik.

Projekt Pop-up – około 50zł.

Projekt logo – od 100 do 150 zł.

Projekt baneru na Facebooka lub Instagrama – około 150 zł.

4. Projektowanie graficzne a SEO?

Co wspólnego ma projektowanie grafiki z pozycjonowaniem Googla? Bardzo dużo, odpowiednio przygotowane grafiki potrafią w bardzo istotnym stopniu ulepszyć naszą stronę oraz cały proces indeksacji przeprowadzany przez robota.
Jeśli dobrze zadbasz o nią pod względem technicznym to Twoja grafika będzie pokazywana w zakładce Grafika

Natomiast w sytuacji odwrotnej nieodpowiednio przygotowana grafika i niedostosowana do dzisiejszych standardów stron internetowych może naprawdę poważnie zaszkodzić. Może strasznie spowolnić naszą stronę albo być źródłem pojawienia się przy indeksacji różnego rodzajów błędów.

Dlatego należy bardzo dokładnie zadbać o takie szczegóły jak rozmiar, rozszerzenie, odpowiednie oznaczenie key wordsami oraz sposób w jaki dojdzie do aplikacji elementu graficznego.

Jeśli jesteś zainteresowany pozycjonowaniem to proponuje przeczytać artykuł poświęcony temu tematowi POZYCJONOWANIE STRON SEO – JAK POJAWIĆ SIĘ W TOP 3. Artykuł jest aktualizowany na bierzaco.
Dowiesz się jak wypozycjonować swoja stronę bez poświęcania swojego czasu i bez opłacania co miesiąc agencji marketingowych.

5. Po czym możemy rozpoznać dobrego grafika komputerowego?

Oczywiście po jego portfolio. Wystarczy poprosić o kilka przykładów jego wcześniejszych zleceń i się z nimi zapoznać. Ewentualnie można także skontaktować się z byłymi zleceniodawcami by zapytam się o opinię na temat współpracy z danym twórcą to rozwiązania ma jednak sens wyłącznie wtedy kiedy mamy w planach zatrudnić kogoś do naprawdę dużego i ważnego projektu lub na stałe.

6. Jak wygląda praca projektanta graficznego?

Zależy od tego jaki tryb pracy przyjął dany twórca. Może być freelancerem działającym całkowicie na własną rękę lub może realizować zadania zlecane bezpośrednio z ramienia agencji.
Może być także stale zatrudniony w jakiejś firmie lub innym przedsiębiorstwie i działać wg wewnętrznych procesów założonych przez firmę.

Nie ważne w jaki sposób świadczy swoje usługi, ważne jest żeby była dobra komunikacja między grafikiem komputerowym, a copywriterem.

0
Koszyk jest pusty