Film promocyjny – film reklamowy dla firm

by | Filmy Promocyjne, Reklama w Internecie

Film reklamowy jest krótki to zwykle 30 – 60 sekundowe nagranie Video promujące produkt lub firmę. Film promocyjny ma za zadanie zwiększyć rozpoznawalność produktu.
W zależności co film ma reklamować dobiera się schemat działania. Jednak jest jedna wspólna cecha film w sposób wizualny ma przekazać oglądającemu jaki problem rozwiąże lub co wymiernego zyska jeśli nabędzie dany produkt czy usługę.

Filmy powinny wzbudzać emocję. Dlatego wielkie koncerny, aby zapaść w pamięci klientowi, zamawiały prześmiewne reklamy, które zapadną w pamięć i o których będzie się mówiło. Marketing szeptany to najlepsza reklama i pożądany skutek uboczny udanej kampanii Video.

Film reklamowy – jak go promować?

Jak wypromować swoje nagranie wideo? Czy jest to trudne zadanie czy raczej każdy ma szansę aby sprostać temu wyzwaniu? Co zrobić aby nasze filmy osiągały wysokie liczby wyświetleń na platformach między innymi takimi jak YouTube?

Cóż nie ma co ukrywać, że konkurencja na ten moment jest naprawdę spora a rynek niemalże przepełniony. O ile zwrot odnośnie konkurencji jest prawdziwy to ten dotyczący przepełnienia nie za bardzo.

Prawda, znajdziemy w internecie całą masę przeróżnej treści, mniej lub bardziej wartościowej. Jednak niezależnie od tego ile jej będzie każdy jest w stanie wbić się w algorytm Youtuba lub znaleźć swoją własną bazę odbiorców.

Co prawda ta druga opcja jest już zadaniem dużo trudniejszym ale nie niemożliwym. My postaramy się opowiedzieć wam zarówno o pierwszym jak i drugim przypadku. Dać nieco rad na temat tego jak się zabrać do pracy i co powinniście wiedzieć na start.

Możecie cały artykuł potraktować jako poradnik dla początkujących.

Promocja filmu w mediach społecznościowych

Jeśli chcemy dotrzeć do jak największego grona odbiorców to warto zainteresować się kwestią marketingu na popularnych platformach takich jak Facebook, Instagram czy nawet TikTok, dobry marketing potrafi zdziałać naprawdę bardzo dużo.

Jednak nie jest to takie proste jak może się wydawać. Wtopić masę pieniędzy w nieudane pomysły każdy może. Kampania niezależnie czy będzie opierać się na Facebook ads, Google ads czy Instagram ads musi być bardzo dobrze przemyślana, w szczególności jeśli mamy ograniczony budżet.

Przede wszystkim musimy wiedzieć kto jest naszym docelowym targetem. Do jakich konkretnie ludzi chcemy trafić. W jakim przedziale wiekowym, jakim regionie itp. Dla przykładu, produkt taki jak popularne od już od dłuższego czasu e-papierosy będzie dużo bardziej atrakcyjną ofertą dla osób w przedziale wiekowym 18 – 30 niż np. 50 w górę prawda?

Jeśli nie macie pojęcia jak się do tego zabrać dużo lepszą opcją jest dołożyć trochę do budżetu i zlecić zadanie specjaliście, który da gwarancję efektów swojej pracy. Jak już powiedzieliśmy wcześniej. To żaden problem utopić kilka tysięcy złotych w kampanię marketingową na Facebooku, która nic nam nie da.

UWAGA! TikTok. Co TikTok? A to, że jest to naprawdę dobra opcja na start. Dlaczego? Dlatego, że wykupienie reklam na tej platformie nie należy do najdroższych. A nawet jest bardzo tanie jeśli porównamy je do takiego YouTuba czy Instagrama.

Po co na TikToku skoro to platforma dla dzieci. Takie przeświadczenie kiedyś towarzyszyło wielu osobom jednak nie jest to prawda. Oczywiście początkowymi użytkownikami tej platformy były dzieci ale z czasem się to zmieniło.

Możecie znaleźć tam osoby praktycznie w każdym wieku. Szansa, że nie natraficie na nikogo ze swojego potencjalnego targetu naprawdę graniczy z cudem.

Zatem pamiętajcie, w mediach społecznościowy dobry marketing to absolutna podstawa. Tylko uwaga, DOBRY a nie byle jaki.

Jak wypromować swój film reklamowy na YouTube?

Będziemy szczerzy, nie należy to do najprostszych rzeczy. Sposobów na promocję jest naprawdę cała masa. Można spróbować bazować na oryginalnym contencie, stworzyć swoje comunity i na nim oprzeć swoją aktywność lub po prostu liczyć na łut szczęścia. Jednak jeśli nie jesteś osobą rozpoznawalną w mainstreamie to możesz o dwóch pierwszych sposobach całkowicie zapomnieć.

Co prawda jeśli chodzi o oryginalny content to już od dobrych kilku lat jest to naprawdę bardzo problematyczne ze względu na to, że większość rzeczy została już pokazana. Wszelkie poradniki itp. potrafiły generować naprawdę milionowe liczby. Co prawda są wyjątki od tej reguły ale tak jak nazwa na to wskazuje, są to wyjątki.

To co pozwoli nam „zwykłym szarym ludziom” zaistnieć na platformie takiej jak YouTube? Odpowiedź jest bardzo prosta, techniczne pozycjonowanie. Jeśli nie jesteśmy w stanie przebić się przez konkurencję to spróbujmy osiągnąć efekty w inny sposób.

Pamiętajcie, że nawet jeśli nie jesteście rozpoznawalni, nie posiadacie wielkiego comunnity tak jak, niektóre kanały comentery i nie tylko to macie coś z czego wiele z tych osób nie zdaje sobie sprawy. Posiadacie algorytm YouTube, który wszystkich traktuje w ten sam sposób niezależnie od zasięgu.

To co musimy zrobić? Przede wszystkim trzeba zacząć od spełnienia podstawowych warunków platformy, które są dostępne w regulaminie. Jest to całkowita podstawa, kiedy to zrobimy to możemy przejść do kolejnych kwestii takich jak SEO. Jest ono bardzo ważne i dość złożone.

Zatem sytuacja wygląda tutaj bardzo podobnie jak w przypadku marketingu. Jeśli nie posiadamy wystarczającej wiedzy lub nie znamy nikogo kto mógłby się tym zająć to zdecydowania lepszą opcja będzie zlecenie tego zdania odpowiednim osobom, mowa tutaj oczywiście o agencjach czy sprawdzonych freelancerach.

Jeśli źle będziemy realizować nasze wytyczne SEO to możemy w bardzo prosty i szybki sposób zaszkodzić naszemu kontu na platformie przez co będziemy mieli w przyszłości mocno pod górkę a nawet może dojść do sytuacji gdzie będziemy zmuszeni do założenia zupełnie nowego konta.

Nie masz czasu na filmy, na dbanie o kanał a chcesz zaistnieć z filmami reklamowymi?

Mam dla Ciebie rozwiązanie. Stworzymy dla Ciebie film i go wypromujemy jeśli będziesz chciał

Co potrzebujemy od Ciebie:

 • Nagraj kilka krótkich filmików z różnej perspektywy maksymalnie 4-5 sekund na film
 • Nagraj to telefonem w pozycji pionowej – parametry filmu będą dostosowane do 98% dzisiejszych odbiorców video.
 • Prześlij to na chmurę np. dysk google.
 • Udostępnij nam pliki
 • Poczekaj na rezultat

Zmontujemy dla Ciebie film z tekstem, podkładem muzycznym wolnym od praw autorskich.

Umieścimy go na naszym zoptymalizowanym kanale, gdzie będzie mógł rosnąć naturalnie z miesiąca na miesiąc.
Skopiujesz sobie link do swojego filmu i będziesz mógł go umieszczać gdzie tylko chcesz na facebooku, swojej stronie, czy na swoim sklepie w opisie produktów.

Film reklamowy może mieć przebłysk jako nowość i odejść w zapomnienie. Dlatego proponuje dać Twojemu na samym początku kopa i wypromować go w mediach społecznościowych, aby algorytm Youtube szybko go zauważył i zaczął go umieszczać w swoich propozycjach w danej niszy.

Od Ciebie będzie zależeć jak dużą promocję mamy zrobić.

Zajrzyj na kanał Instahome Studio kliknij w link nazwy kanału. Są tam 3 filmy wstawione na przełomie września i października 2022 roku.

 1. Film reklamowy typu shorts, który zaistniał i umarł z wyświetleniami na poziomie na około 1,4 tyś. Shortsy żyją bardzo krótko.
 2. Filmy promocyjny do 1 minuty zrobiony wg trendów Youtube, który miał być dłuższym shortsem (filmy robi się do 1 minuty ponieważ większość rezygnuje po 50 sec oglądania) – który nie był promowany i ma kilkaset wyświetleń
 3. Film reklamowy który ma ponad 2 min (teoretycznie za długi) – promowany, który zaczął powolutku rosnąć naturalnie po około miesiącu od promocji. Z końcem roku 2023 miał 49 tyś wyświetleń, z czego promocja była zrobiona na około 18 tyś wyświetleń.

Jak widać mimo iż 2 minutowy film nie idzie z trendem modowym to i tak Youtube uznał go za wartościowy, a aktualny wzrost wyświetleń pochodzi w 93% z propozycji Youtube.

film reklamowy na Youtubie
Film promocyjny - film reklamowy dla firm 2

Jak jeszcze można zdobyć wyświetlenia dla swojego filmu promocyjnego?

Bez wątpienia natknęliście się kiedyś albo słyszeliście o pozyskiwaniu wyświetleń za pomocą botów. Jeśli tak to możecie już zapomnieć o tym sposobie. Algorytmy już dawno nauczyły się wykrywać ruch wygenerowany sztucznie, korzystając z botów ryzykujecie zbanowaniem konta czy filtrami. Zamiast tego lepiej jest sięgnąć po lepsze rozwiązania takie jak linkowanie.

Pozyskiwanie wyświetleń poprzez linki

Możecie natknąć się w internecie na całą masę różnych ofert, które oferują osiągnięcie konkretnego progu wyświetleń. Znaczna część tego ruchu może pochodzić między innymi z zewnętrznych linków np. z mediów społecznościowych.

Oczywiście wyświetlenia wychodzące wyłącznie z tego źródła nigdy nie były specjalnie imponujące ale potrafią nam bardzo dobrze pomóc. Jeśli dobrze dostosujemy film pod standardy platformy YouTube, zadbamy o dobrze wykonane i rzetelne SEO to tak wygenerowany ruch może nam naprawdę bardzo pomóc.

Będzie pełnił rolę silnego powiewu wiatru, który nakieruje naszą metaforyczną łódź na dobry kurs dzięki czemu będzie ona mogła później płynąć sama i naturalnie bez żadnych zewnętrznych pomocy.

Dlaczego tworzenie filmów jest ważne?

Dlatego, że mamy do czynienia z bardzo prostą tendencją. Ludzie kupują oczami i wolą oglądać konkretne i nie za długie poradniki niż czytać ściany tekstu. Algorytm Googla także doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Z tego powodu właśnie obecność filmików na stronie bardzo mocno podnosi jej jakość i bardzo dobrze wpływa na pozycjonowanie w przeglądarce.

No dobra a co to ma wspólnego z pozyskiwaniem dużej ilości wyświetleń? A bardzo dużo. Jest to naprawdę prosty i oczywisty ciąg przyczynowo skutkowy. Zresztą przekonajcie się sami.

Tworzymy dobrej jakości film, umieszczamy go na naszej stronie internetowej czym jednocześnie w znaczny sposób podnosimy jej jakość oraz inne istotne parametry. Dzięki temu pojawia się wyżej w wynikach wyszukiwania co pozwala na ściągnięcie dużo większego ruchu, który możemy ze strony przekierować bezpośrednio chociażby na YT.

No dobra, ale po co ktoś miałby wchodzić na YouTub i oglądać drugi raz film, który przed chwilą zobaczył na stronie? Dlatego, że na stronie możemy umieścić chociażby skróconą wersję filmiku i dać link do platformy na której znajduje się on w całości. Bardzo prosty, oczywisty i skuteczny zabieg prawda?

Film reklamowy jest ważny dla kupującego

Powyżej już wspomnieliśmy, że klient przede wszystkim kupuje oczami prawda? Dlatego właśnie chociażby na stronach takich jak Zalando mamy do czynienia z wysokiej jakości zdjęciami ale nie tylko, coraz większa ilość sprzedawców umieszcza tam również kilkunastu sekundowe klipy, na których w szerszej perspektywie można zapoznać się z ich produktem.

Jest to bardzo sensowny zabieg, na nagraniu możemy zobaczyć naszą pożądaną rzecz w „akcji”. Zresztą nie dotyczy to tylko ubrań. Wystarczy spojrzeć na wszelkie dekoracje ścienne takie jak tynki czy farby dekoracyjne.

Tutaj nagranie jest wręcz kluczowe bo pokazuje ono potencjalnemu klientowi to, że produkt, który kupuje jest nie tylko atrakcyjny wizualnie jak pokazują to zdjęcia ale także łatwy w wykonaniu i przystępny niemalże dla prawie każdego.

Pokazanie krok po kroku jak obejść się z przysłowiowym tynkiem czyli otworzyć go, przygotować i wykonać na ścianie a na sam koniec zaprezentować efekt z różnych perspektyw jest bardzo ważne bo pozwala zbudować zaufanie przyszłego klienta do naszego produktu.

I z grubsza to właśnie dlatego filmy są tak ważne zarówno od strony technicznej jak i marketingowej. To one będą w przyszłości odpowiedzialne za sprzedaż naszych produktów i to w nich drzemie największy komercyjny potencjał.

3 przykłady, gdzie film reklamowy jest wymagany?

 1. Twój produkt kupuje się oczami nie specjalistycznym opisem. Są to przedmioty gdzie wygląd odgrywa kluczową role. Najlepsze przykłady: odzież, obuwie, meble, produkty designerskie w każdej niszy
 2. Gdy, produkt wymaga filmu instrukcyjnego lub tutarial, przybliżającego jak używać przedmiot, lub jak go zużyć aby osiągnąć pożądany efekt.
  Najlepsze przykłady: gadżety elektroniczne, oprogramowanie, materiały budowlane, meble itd.
 3. Gdy produkt lub usługa jest innowacyjna, gdzie nie można go przyrównać do znanego odpowiednika na rynku lub jeśli jest lepszy od produktu czy usługi konkurencji.

W tych trzech przypadkach film promocyjny nie tylko zwiększa rozpoznawalność marki, ale też świetnie sprzedaje.

Sprawdź nasze pozostałe wpisy

Poniżej znajdziesz artykuły najchętniej czytane przez odwiedzających avocadostudio.net.

Sprawdź pozostałe wpisy w bazie wiedzy.

Najchętniej czytane artykuły

0
Koszyk jest pusty