Projektowanie Graficzne – 3 projekty dla firm

by | Projektowanie Graficzne, Budowa Stron

Czym jest projektowanie graficzne chyba nie trzeba nikomu specjalnie tłumaczyć prawda? Nazwa sama w sobie mówi nam już tak naprawdę niemalże wszystko. Zamiast tego warto zastanowić się nad podziałem jaki tutaj panuje.

Bo gdy mówimy o projektowaniu graficznym możemy mieć w głowie zarówno tworzenie wizytówek czy logotypów jak i wykonywanie modeli 3D. A stosunkowo rzadko projektant łączy ze sobą te dwie tak naprawdę bardzo odległe profesje. Przeważnie zajmuje się on jedną z tych dwóch rzeczy ponieważ to całkowicie różne specjalizacje.

My w tym artykule skupimy się na tym pierwszym projektancie, który zajmuje się tworzeniem projektów banerów, wizytówek czy logotypów i coraz popularniejszym projektowanie stron.

Nie ukrywam, że artykuł ma cię przekonać do wynajęcia właśnie naszych grafików. Dlatego w dalszej części napisze garść wiedzy na ten temat, aby utwierdzić cię w przekonaniu że się znamy na swojej pracy.
Resztę zrobi nasza korzystna cenowo oferta.


Opiszemy tutaj dokładny zakres usług, średnie ceny (szczegóły będą w poszczególnych aukcjach), najczęściej zadawane pytanie oraz co najważniejsze: Jak projekty graficzne łączą się pozycjonowaniem SEO w Google?

1. Czym zajmuje się grafik komputerowy?

Do zadań grafika należy na ten moment całkiem sporo czynności. Do tych najpopularniejszych możemy zaliczyć następujące zlecenia:

Wykonywanie odręcznych grafik komputerowych

Mowa tutaj oczywiście o odręcznych szkicach i rysunkach wykonywanych przy pomocy tabletu graficznego w studio. Tego typu zlecenia są prowadzone jednocześnie z ciągłą konsultacją z klientem, aby uzyskać jak najbardziej pożądany efekt.
Taka usługa jest zamawiana prze rebrandingu i gdy firma chce naprawdę być unikatem, chciałby mieć maskotkę na stronie internetowej itd.

Fotografia produktowa

Bezpośrednie wykonywanie specjalistycznych zdjęć produktów w przystosowanym do tego studio za pomocą specjalistycznego sprzętu. Zdjęcia nie są wykonywane telefon tylko nowoczesnym aparatem fotograficzny w akompaniamencie światła studyjnego.

Do tego zaliczamy jeszcze samą obróbkę wykonywanych zdjęć. Chodzi o ich wycięcie z greenscreen, odpowiednie skompresowanie i doszlifowanie wszystkich szczegółów i innych niedociągnięć.

Projektowanie strony

Tworzenie od podstaw przejrzystych i intuicyjnych stron z grafikami na wyłączność. Do tego można jeszcze dokupić dodatkowe usługi tworzenia tekstu czy podpięcia niezbędnych dla dobrego funkcjonowania strony urządzeń.

Nie jest to zadanie co prawda, którym zajmuje się typowo grafik ale wielu specjalistów ma w swojej ofercie tego typu usługi w tym także my. Można skorzystać z gotowych szablonów oraz tych przygotowywanych bezpośrednio pod gusta klienta.

Projektowanie graficzne

Temu zagadnieniu poświecimy osobny nagłówek ponieważ jest o czym pisać. Samo projektowanie graficzne jest głównym i najważniejszym zadaniem każdego grafika.

projektowanie graficzne wizytówki
Projektowanie Graficzne - 3 projekty dla firm 2

2. Projekty Graficzne dla Firm

Poprzez projekty graficzne rozumiemy wykonywanie rozmaitych prac do których możemy wliczyć tworzenie wizytówek, banerów, logotypów, pop-upów oraz wszelkich innych grafik na strony blogowe czy typowe sklepy.

Projektowanie wizytówek

Są one przez nas projektowane od zera. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i kierujemy się jego wskazówkami by osiągnąć jak najlepszy efekt.
Oczywiście jeśli osoba zainteresowana nie ma jeszcze dokładnej wizji tego jak miałaby wyglądać wizytówka to jest zawsze możliwość obejrzenia kilku propozycji po wskazaniu elementów którymi jesteś zainteresowany łączymy je w Twoją unikatową wizytówkę, uwzględniając Twoje wskazówki.

Możemy także sami wykonać projekt od początku do końca według naszego własnego pomysłu jeśli nie udało Ci się wybrać. Oczywiście w każdej z tych sytuacji głosem decyzyjnym jest klient.

Jednak do wizytówka bez projektu Logo nie może zaistnieć dlatego, często z zleceniem na wizytówkę idzie zlecenie na Logo

Projekt Logo i Logotypu

Czym się różni w ogóle logo od logotypu? W skrócie tym, że logo to jest jedna spójna całość, która dzieli się na pomniejsze elementy w tym między innymi logotyp, jednak są tam jeszcze inne części, są to następująco:

Logotyp czyli tekstowa część naszego logo.

Sygnet czyli graficzny element logo (przyjęło się, że nie powinien mieć więcej niż trzy kolory).

Tagline – jest to zazwyczaj krótkie hasło lub slogan w skrócie opisujący to czym zajmuje się dana firma.

Takie Logo można zastrzec. Trzeba wspomnieć, że zastrzec trzeba Logo graficzne jak i tekst który to logo tworzy.
Strony internetowe często chcą nazwę swojej domeny przeistoczyć w Logo ponieważ pełni funkcję Logo i namiarów na ich stronę. Dobry przykład budujto.pl – sprawdź na ich stronie ich sklepu.

Projektowanie banerów

Banery mogą być tworzone zarówno z myślą o urozmaiceniu strony internetowej jak i w celu wydruku ich na wielkim wymiarze i umieszczenia ich np. przy drogach.
Jednak tutaj bardzo ważne jest to, aby wspomnieć o ich zamierzonym zastosowaniu ze względu na rozdzielczość całego projektu.

Wykorzystanie baneru internetowego do wydruku w wielkim formacie np. 2 x 2 mera bardzo mało satysfakcjonujący ze względu na samą jakość wydruku. Elementy graficzne byłoby rozmazane i bardzo mało wyraźne.

Natomiast w sytuacji odwrotnej, gdzie baner drogowy miałby posłużyć jako promocyjny na stronie internetowej to ze względu na wagę pliku bardzo mocno by zaszkodził szybkości strony i jej poprawnemu funkcjonowaniu. Byłaby bardzo ociężała i powolna.

Zatem jak widzicie należy zwrócić tutaj uwagę nawet na najmniejsze szczegóły by móc mówić o zadowalającym efekcie pracy.

Projekt Pop-Up

Czym są pop-upy? To te niewielkie grafiki, które wyskakują po tym gdy spędzimy na danej stronie określoną ilość czasu (w zależności od strony czas będzie najpewniej różnił się od siebie), może być to około 10 sekund jak i 10 minut, osoba zajmująca się aspektami technicznymi sama ustala górny próg.

To ważny element każdej strony internetowej ponieważ zbiera namiary od odwiedzającego stronę zwykle w postaci imienia i maila. Te bezcenne dane to tzw. lead, który wykorzystuje się w kampanii produktowej.

3. Ile kosztują usługi graficzne?

Wszystko jest zależne od tego z kogo usług będziemy korzystać. Najtańszą opcją będą zdecydowanie niezależnie freelancerzy ale nie zawsze. Zdecydowana większość z nich to osoby bez żadnego większego doświadczenia.
Poza tym tacy graficy mogą drukować faktur ponieważ nie mają firmy.

Druga opcje to różnego rodzaju firmy oraz agencje. Ich ceny będą wyższe niż w przypadku tanich freelancerów. To na kogo się zdecydujecie jest całkowicie zależne od was.

Poniżej przedstawiamy wam nasz cennik realizowanych przez nas zleceń:

Projekt ulotki – od 100 do 300 zł.

Projekt wizytówki – od 100 do 150 zł.

Projekt baneru – od 150 zł w górę (górna granica jest zależna od specyfiki projektu).

Projekt grafiki na stronę internetową – pomiędzy 100 a 300 zł. W zależności od skomplikowania i ilości grafik.

Projekt Pop-up – około 50zł.

Projekt logo – od 100 do 150 zł.

Projekt baneru na Facebooka lub Instagrama – około 150 zł.

4. Projektowanie graficzne a SEO?

Co wspólnego ma projektowanie grafiki z pozycjonowaniem Googla? Bardzo dużo, odpowiednio przygotowane grafiki potrafią w bardzo istotnym stopniu ulepszyć naszą stronę oraz cały proces indeksacji przeprowadzany przez robota.
Jeśli dobrze zadbasz o nią pod względem technicznym to Twoja grafika będzie pokazywana w zakładce Grafika

Natomiast w sytuacji odwrotnej nieodpowiednio przygotowana grafika i niedostosowana do dzisiejszych standardów stron internetowych może naprawdę poważnie zaszkodzić. Może strasznie spowolnić naszą stronę albo być źródłem pojawienia się przy indeksacji różnego rodzajów błędów.

Dlatego należy bardzo dokładnie zadbać o takie szczegóły jak rozmiar, rozszerzenie, odpowiednie oznaczenie key wordsami oraz sposób w jaki dojdzie do aplikacji elementu graficznego.

Jeśli jesteś zainteresowany pozycjonowaniem to proponuje przeczytać artykuł poświęcony temu tematowi POZYCJONOWANIE STRON SEO – JAK POJAWIĆ SIĘ W TOP 3. Artykuł jest aktualizowany na bierzaco.
Dowiesz się jak wypozycjonować swoja stronę bez poświęcania swojego czasu i bez opłacania co miesiąc agencji marketingowych.

5. Po czym możemy rozpoznać dobrego grafika komputerowego?

Oczywiście po jego portfolio. Wystarczy poprosić o kilka przykładów jego wcześniejszych zleceń i się z nimi zapoznać. Ewentualnie można także skontaktować się z byłymi zleceniodawcami by zapytam się o opinię na temat współpracy z danym twórcą to rozwiązania ma jednak sens wyłącznie wtedy kiedy mamy w planach zatrudnić kogoś do naprawdę dużego i ważnego projektu lub na stałe.

6. Jak wygląda praca projektanta graficznego?

Zależy od tego jaki tryb pracy przyjął dany twórca. Może być freelancerem działającym całkowicie na własną rękę lub może realizować zadania zlecane bezpośrednio z ramienia agencji.
Może być także stale zatrudniony w jakiejś firmie lub innym przedsiębiorstwie i działać wg wewnętrznych procesów założonych przez firmę.

Nie ważne w jaki sposób świadczy swoje usługi, ważne jest żeby była dobra komunikacja między grafikiem komputerowym, a copywriterem.

Sprawdź nasze pozostałe wpisy

Poniżej znajdziesz artykuły najchętniej czytane przez odwiedzających avocadostudio.net.

Sprawdź pozostałe wpisy w bazie wiedzy.

Najchętniej czytane artykuły

0
Koszyk jest pusty