Tworzenie stron internetowych – cennik

by | Budowa Stron

Strona internetowa to już absolutny must have. Małe firmy usługowe boją się tego wydatku, ale widoczna strona internetowa nie musi być droga. mamy rozwiązanie dla każdego chcącego zaistnieć w internecie.

Tworzenie stron internetowych to nasza pasja, którą stale rozwijamy wraz z tym jak rozwija się Google.

Z tego artykułu dowiesz się ile kosztuje projekt strony, a ile kosztuje sama strona i ile kosztuje . Przeczytasz także jaką prace trzeba wykonać żeby strona zaczęła być widoczna w wyszukiwarkach.

W ramach wstępu do wyboru masz wiele rodzajów stron internetowych, które też będą miały różne koszty. Stronę internatową najlepiej jest traktować jak okulary. Dobierasz szkła adekwatne do wady twojego wzroku i jeśli jest potrzeba dokonujesz zmian samych szkieł nie całych okularów.

Tak traktowałbym strony internetowe.

Chce mieć stronę www ponieważ…?

Zdecyduj o tym czego potrzebujesz na podstawie opisu poniższych scenariuszy. Jeśli nie znalazłeś tego czego szukasz napisz do mnie i opisz mi swoją sytuację. Wymyślę coś dla Ciebie.

1. Firma znana na swoim rynku, chce podkreślić swój prestiż piękną stroną internetową. Przykład: deweloper, producent żywności typu sad.

Chcesz stronę internetową, ponieważ Twoja firma jest dużą firmą np. usługową, która sobie świetnie radzi na rynku, na którym działa, a piękna strona podkreśliłaby jej prestiż.
W końcu Twoja firma jest rozpoznawalna na rynku na którym działasz, nie potrzebujesz być widoczny w skali Polski, Europy czy świata, ale nie wykluczasz takiej możliwości. Po prostu nie czujesz teraz takiej potrzeby.


Wówczas potrzebujesz strony firmowej składającej się z 3-5 podstron i podstawowego zaplecza technicznego.
W praktyce chcesz, aby Twoja strona wyświetliła się jak ktoś wpisze w wyszukiwarce nazwę Twojej firmy i na niej znajdzie podstawowe informacje: dane kontaktowe, mapę dojazdu do siedziby i informację o firmie i zakresie usług.

Przykładowa strona wziętego i ambitnego projektanta budowlanego i inspektora budowlanego w jednym.

2. Mała firma usługowa, która radzi sobie w swojej branży, pozyskuje klientów głównie z polecenia.
Przykład: Usługi budowlane, usługi specjalistyczne: fryzjer, kosmetyczka, trycholog.

Chcesz zwiększyć rozpoznawalności swojej marki, ponieważ masz jeszcze moce przerobowe i myślisz o rozwoju. Poza tym jakby pracy było więcej, zatrudnisz pomoc, poniesiesz ceny lub po prostu będziesz pracować więcej.

Próbowałaś wstawiać posty na facebooka ze zdjęciami z wykonanych zleceń, ale odzew był mały maksymalnie kilkadziesiąt lajków. Widać że facebook nie chce reklamować firm za darmo.
Płatne reklamy facebooka zjadają tylko pieniądze, a nowego klienta nie widać.

Poza tym nie chcesz tracić czasu na promocję swojej marki, wolisz zająć się prowadzeniem swojej firmy i zarabianiem pieniędzy.
Masz założoną wizytówkę w Googlu moja firma, ale nic ona nie dała – może dlatego że ludzie nie umieją z niej korzystać, a wiesz, że klient musi mieć wszystko podane na tacy.

  1. Preferujesz kontakt telefoniczny i tak umawiasz swoich klientów w wybranym przez Ciebie czasie lub nie lekceważysz telefonów i odbierasz je od razu i umawiasz klienta na wizytę na gorąco.
  2. A może nie lubisz jak ktoś Ci zawraca gitarę podczas pracy, ponieważ Twoja praca nie jest prosta i każde zlecenie wymaga wyceny, a to nie jest temat na telefon. Najlepiej niech piszą maila z pytaniami na które odpowiem po powrocie do domu.

Zdajesz sobie że postawienie strony, która ma szanse zaistnieć to koszt ponad 1000 zł (robocizna, hosting, domena, certyfikat bezpieczeństwa) i że strona potrzebuje około roku systematycznej pracy, aby zaistnieć co generuje dodatkowe koszty.

Zdajesz sobie sprawę, że ta dodatkowa praca nad strona może kosztować ponad 500 zł na miesiąc, a jak przestaniesz pracować to strona spadnie tak nisko że nie będzie jej widać.

Nie masz czasu na naukę jak to robić dobrze, a co dopiero na prowadzenie swojej strony. Nie chcesz też inwestować w stronę aż takich pieniędzy. W sumie tylko dlatego jeszcze nie masz strony dla swojej firmy.

Jak wygląda w praktyce rozwiązanie Twojego problemu?

Potrzebujesz kogoś kto zbuduje Ci stronę typu wizytówka, gdzie pokażesz jak unikatowa jest twoja firma. Jak może pomóc klientowi i przede wszystkim ma przycisk do automatycznego kontaktu, który jak wciśnie zainteresowany to zadziała jako komenda „zadzwoń” lub „wyślij maila”.

Strona wizytówki Twojej firmy będzie pozycjonować się bez Ciebie, bo nie masz na to czasu.

Gdy jak ktoś wpisze w wyszukiwarkę w Internecie w Twoim mieście na przykład: „ekologiczne farbowanie włosów Gdynia” lub „układanie płytek Poznań” wyświetli się Twoja strona z zdjęciami, opisem wszystkich usług Twojej firmy, cennikiem jeśli chcesz a może i z filmem – Twój wybór.
Całość zwieńczonym łatwo dostępnym przyciskiem kontaktem telefonicznym lub mailowym.

Przykładowa wizytówka firmy usługowej, postawiona na mocnej stronie nad która codziennie pracuje minimum dwoje specjalistów.

To nie kościół nie wierz mi na słowo – sprawdź przykład na żywo.

  1. Wpisz w wyszukiwarce Googla frazę: projektowanie graficzne Chodzież
  2. Czy wyświetliła się Pixel Mycha Studio na pierwszej stronie? To dowód że znamy się na tym.

3. Prowadzisz sprzedaż stacjonarną i chciałbyś zwiększyć obroty wprowadzając sprzedaż internetową chociaż części swoich produktów.
Sklep ma być prosty w obsłudze tak, aby mój człowiek dał sobie radę z wstawianiem produktów i ich edycją.

Zdajesz sobie sprawę, że wszystko przenosi do internetu. Pokolenie z rocznika 1980+ sprawdza wszystko w necie, potencjalni klienci z poza Twojej miejscowości omijają Cię ponieważ nie mogą znaleźć Twojej firmy w internecie lub te klika wizytówek w panoramie firm i Googlu to za mało aby przebić się przez konkurencję i ich świetnie wyglądające sklepy.

Zdajesz sobie sprawę, że to inwestycja która potrzebuje czasu, aby urosła i że po postawieniu sklepu będzie trzeba inwestować w reklamę i pozycjonowanie przynajmniej przez rok, aż zacznie generować sprzedaż bez kosztów pozyskania klienta.

Wiesz że taki sklep to nie jest wyrzucony pieniądz, ponieważ ludzie wciąż mają problemy z prostymi zakupami w internecie i że po zobaczeniu Twojej oferty w internecie przyjadą do Twojej firmy i zrobią zakupy na miejscu.
Oczywiście dotyczy to lokalnych klientów, reszcie trzeba towar wysłać kurierem lub dostarczyć własnym transportem.

Nie chcesz sklepu internetowego ponieważ to wyznacznik prestiżu. Chcesz go ponieważ wiesz, że wczesnej fazie swojego istnienia szybko wypozycjonuję się regionalnie i posłuży jako wirtualny katalog Twoich produktów.


A po roku może po dwóch latach podbije top 7 w wyszukiwarce Googla, jeśli będę nad nim systematycznie pracował. Wiem, że konkurencja nie śpi i też kombinuje jak może.


Poza tym mój sklep jako wirtualny katalog to ułatwienie pracy dla przedstawicieli handlowych, ponieważ mogą na szybko znaleźć informację o tym co mają sprzedawać oraz kilkoma kliknięciami mogą wysłać link do oferty klientowi którego mają pozyskać.
Próbowałem już z Allegro, e-bayem, Amazonem i innymi platformami gdzie jestem narybkiem w oceanie. Jak nie płacę to nie sprzedaję, a jeśli sprzedam to też płacę prowizję. Wiem, że to bezcelowe młócenie pieniędzy po kosztach i z brakiem perspektywy na przyszłość.

Dlatego chcę swój własny sklep internetowy, ale mam problem z zaufaniem do firm budujących takie sklepy. Znam się na swojej branży, a nie na programowaniu. Nie rozumiem dlaczego jeden woła 13 tys za sklep, a drugi 4 tyś.
Nie uśmiecha mi się płacić 8 tyś rocznie dostawcą gotowych sklepów i nie rozumiem dlaczego są takie wolne i nie pojawiają się w top 3.


Jak wygląda rozwiązanie dla takiego scenariusza?

Potrzebujesz sklepu, który posiada pełne zaplecze techniczne. Jest uszyty na miarę lub korzysta z sprawdzonego szkieletu (szablonu), który graficznie dostosujesz pod siebie.

Nie ważne jaką wersję wybierzesz, chcesz mieć możliwość rozwoju, a nie zaczynać wszystko od początku nowym sklepem.
Chcesz, aby ktoś Cię wdrożył w obsługę i pokazał najlepsze praktyki prowadzenia sklepu, aby nie popełniać amatorskich błędów.

Chcesz mieć opiekuna, który pomoże rozwinąć sklep, najlepiej szwadron specjalistów, którzy pomogą i doradzą, a co nie dasz rady to zrobią za Ciebie.
Sklep ma rosnąć najszybciej jak tylko możliwe.


PRZEDE WSZYSTKIM NIE CHCESZ PŁACIĆ ABONAMENTU ZA SKLEP I OBSŁUGĘ AGENCJI MARKETINGOWEJ.
Chcesz zamawiać cząstkowe usługi kiedy chcesz na to przeznaczyć środki i oczekujesz jasnych raportów jako dowód wykonanego zlecenie bez co miesięcznych opłat za nie wiadomo co.

Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że są stałe roczne opłaty za hosting (przestrzeń w internecie którą zajmuje Twój sklep), prawa do korzystani z domeny (adres twojego sklepu) i certyfikat SSL (certyfikat który mówi odwiedzającym że strona jest bezpieczna.

Wiesz że całość to roczny koszt około 1 tyś zł z VAT i że płacisz to co roku w własnym zakresie dostawcy usługi u którego będzie zarejestrowany Twój sklep. Traktujesz to jak podatek od nieruchomości tylko że to jest świecie wirtualnym.

Przykład takiego sklepu internetowego to farbastrukturalna.pl

4. Mam stronę lub sklep. Nie chcę zaczynać od nowa. Wiem, że strony potrzebują czasu, aby zaczęły być widoczne, ale nie widzę żadnych efektów od ponad roku.

Ktoś zbudował Ci stronę. Strona jest ok lub ma parę rzeczy do poprawy o których nie zdajesz sobie sprawę.
Strona przekazuje informacje z Twojej branży. Kupowałeś linki lub płaciłeś za ich pozyskanie. Korzystałeś z usług specjalisty, który pisał że zobaczysz efekty za 3 miesiące i nadal nic.

Już nikomu nie wierzysz, a tym bardziej nie uśmiecha Ci się płacenie abonamentu za usługi jakiejś wiodącej agencji marketingowej.

Sądzę, że mogę Ci pomóc, ale pozwól że się upewnię i sprawdzę całkowicie za darmo czy nasze ekipy dadzą radę pomóc, ale tak na prawdę.

Napisz do mnie i opisz swoją firmę, okręg działania i czego oczekujesz od swojej strony. Nie zapomnij podać adresu www strony o której mowa.

Jeśli damy radę pomóc to napisze Ci jak będzie to wyglądać, ile to będzie kosztować, ile możesz zrobić sam – nakieruje cię jak to zrobić jeśli zamówisz u nas usługi.

W między czasie przejrzyj stronę jest tu sporo darmowej i przede wszystkim aktualnej wiedzy.

naszym działaniom zaufało między innymi dość duży sklep budujo.pl, nad którym cały czas pracujemy od maja 2022 roku i który stale rośnie

Dzisiaj wygląda już tak

pozycjonowanie sklepu internetowego
Tworzenie stron internetowych - cennik 2

5. Niestety żaden scenariusz nie jest nawet blisko sytuacji w jakiej jestem. Co teraz?

Napisz do mnie opisz swoją sytuację i oczekiwania.
W odpowiedzi dopytam Cię o kilka szczegółów i przedstawię rozwiązanie.

Uwielbiam wyzwania i nowości. Poza tym będzie okazja zaktualizować ten artykuł o opis Twojego ciekawego przypadku.

Sprawdź nasze pozostałe wpisy

Poniżej znajdziesz artykuły najchętniej czytane przez odwiedzających avocadostudio.net.

Sprawdź pozostałe wpisy w bazie wiedzy.

Najchętniej czytane artykuły

0
Koszyk jest pusty