Umieść SWoją Stronę wśród 7 najlepszych wyników wyszukiwania Google

by | Pozycjonowanie stron

Przeczytasz cały artykuł w 15 minut i zrozumiesz co zrobić, aby zdominować wyszukiwania Google.
Artykuł z praktycznymi radami spisanymi na podstawie działań wykonanych na jednym z większych internetowych sklepów budowlanych.


Nie widziałem, żeby jakaś agencja lub specjalista opisał historie swojej pracy na konkretnym przykładzie. Tym bardziej żeby przykładem był sklep internetowy, a nie strona z profesjonalnym artykułem na 5 letniej domenie. Takie strony same się pozycjonują , jeśli zadbasz o podstawy.

Agencje marketingowe mogliby się popisać, takimi wyczynami. Mają zaplecze, ale nie mogą, ponieważ klienci – właściciele stron na to nie pozwolą.
Nic dziwnego też bym nie pozwolił. 

Pozwól, że przedstawię Ci bohatera tego artykułu

Przeprowadziłem wywiad z właścicielem i ekipą sklepu internetowego www.budujto.pl. Dostałem pełną zgodę na opisanie historii działań oraz efektów jakie wywarły na sklep internetowy. Oczywiście nie mogło zabraknąć informacji jak układała się współpraca ze specjalistami z profesjonalnych agencji marketingowych.

Budujto.pl to sklep działający w branży budowlanej. Posiada własne zaplecze w postaci składów budowlanych, dzięki temu szybko realizuje swoje zamówienia. 
Opracował nawet autorski system zabezpieczania paczek przed mrozem. Dzięki temu sprzedają bez obaw nawet w okresie zimowym czym się głośno chwalą banerami na stronie – „nasze paczki są mrozoodporne”. 
W Baner można kliknąć, aby skorzystać z produktów pakowanych w tym systemie.

Do brzegu Adam..,

Poniżej wkleję kilka wykresów z narzędzi analitycznych, zaznaczę na nich ważne zmiany w algorytmie Googla oraz najważniejsze działania jakie wykonano na stronie. Oczywiście opiszę także efekty tych działań, zarówno negatywne jak i pozytywne.

Jak wyglądało pierwsze półtora roku rozwoju sklepu internetowego – totalnie bez wiedzy

No może totalnie bez wiedzy to za dużo powiedziane. Przed budujto.pl było przez całe 8 miesięcy jakub24.pl postawione na Prestashopie postawionym przez freelancera za śmieszną kwotę 500 zł. W sumie tyle był warty ten sklep.

Ekipa spotkała się z szeregiem problemów rozwojowych z którymi nie mogła sobie poradzić bez płatnego specjalisty, więc szef zmienił taktykę i poszedł w gotowca na platformie shoper.

Na początku był to dobry pomysł, gdy Google był jeszcze „głupi”. Dzisiaj szuka sposobu jak uciec na sklep szyty na miarę przy jak najmniejszym wymiarze szkód. Powstrzymuje go fakt że widoczność sklepu rośnie z miesiąca na miesiąc o jakieś 10%-20%

Dlaczego chce uciekać z shopera  o tym za chwile?

początki sklepu internetowego
początki budujto.pl

Sklep został postawiony na Shoperze z końcem grudnia 2017 roku, a zaindeksował się dopiero w lutym 2018r. Równocześnie była prowadzona sprzedaż na Allegro i był to dobry czas dopóki allegro nie zaczęło kombinować i ucinać sprzedawcą zasięgi na rzecz swoich oficjalnych sklepów.

W końcu ktoś to zgłosił i Allegro dostało karę za nieuczciwe praktyki od UIOKiK-u na początku 2023 roku.

Gdy ekipa zobaczyła, że ich autorskie pomoce do sprzedaży mogą być jawnie przywłaszczane przez innych sprzedawców na Allegro to postanowili na poważnie wziąć się za sklep. 

Koniec rozwoju na Allegro czas na poważnie wziąć się za sklep internetowy


Mniej więcej w styczniu 2019 roku zaczęto pisać artykuły na kiepsko wyglądającym blogu, który był nieodłącznym elementem sklepu budujto.pl postawionym na tej samej domenie co sklep.
Mimo iż ekipa nie znała się na poprawnym pisaniu tekstu pod Googla, to była ekspertem w swojej dziedzinie i świetnie znała się na towarze który oferuje. 
Wynikiem tego było zwiększenie widoczności sklepu i wzrost widoczności o prawie 200% w ciągu 3 miesięcy.

Sprzedaż zwiększyła się, ale tylko o drobinę i sprzedawały się tylko trudnodostępne towary. Powiem więcej, każda sprzedaż była poprzedzona telefonem lub dwoma od klienta. Nic dziwnego, były to czasy częstych oszustw w internecie, więc ludzie byli ostrożni. Pomijam fakt, że polski naród dopiero teraz zaczyna dobrze korzystać z internetu. W Lipcu 2019 roku był jeden z ważniejszych updateów Googla, który mówił że linki są naprawdę ważne.
Należy to rozumieć, że od teraz działają jak pochwała lub łapka w górę i jeśli ktoś do linkuje do Twojej strony to znaczy że cię poleca im więcej poleceń tym lepiej.


Ci co czytali zagraniczne specjalistyczne artykuły i wycieki z Googla na Tweeter mieli używanie.
Tak zaczął się okres pozyskiwania linków skąd tylko się dało. Forum o patroszeniu kurczaków? Nie w temacie? Nie ważne, też jest dobre bo liczy się ilość, a nie jakość.

Rozwój sklepu internetowego w latach od 2019 do 2020
Rozwój sklepu w latach 2019-2020

Skutki tych działań były pozytywne i zaskakująco skuteczne ponieważ jak w sierpniu ruch był na poziomie 1300 osób miesięcznie to w wrześniu był niemalże trzy krotnie większy i świetnie rósł z miesiąca na miesiąc.

Ilość zapytań telefonicznych był większy niż 5 osobowa ekipa sprzedawców mogła obsłużyć.

Szef zdawał sobie sprawę, że klient docelowy w tych czasach ma problem z złożeniem prostego zamówienia, ale trzeba coś z tym zrobić bo za chwilę będzie musiał mieć więcej sprzedawców przy telefonach niż śrubek na półce w hurtowni.

Stale ulepszano opisy produktów, dopisując odpowiedzi na najczęściej zdawane pytania. Co się okazało, że Google bardzo docenił treści.

Do końca nie wiadomo, czy ten wzrost widoczności to zasługa pozyskiwania linków, czy po po prostu tego, że sklep miał świetne opisy produktów.

Zamierzeniem nie było ułatwić klientowi życia tylko sprzedawcą, którzy wciąż odpowiadali na te same pytania. Gdy wszystkie linie były zajęte i nie można było się dodzwonić potencjalny klient zmusił się do przeczytania tych 2 tyś znaków opisu.

Stali klienci byli zachęcani, że jeśli zaczną składać zamówienia przez sklep to przy zakupie za określoną kwotę dostaną spodnie robocze. Zachęceni tym że sprzedawcy chętnie pomogą z procesem robiąc zakupy razem z klientem wisząc na telefonie.

Te działania pomogły zautomatyzować proces zakupowy i zwiększyły wartość koszyka – chodzi o wspomniane gratisowe spodnie.

Przez czas wzmożonego ruchu NIC nie robiono z stroną, więc strona nie rosła, ani nie spadała w widoczności.

Czas Pandemii to były zyskowny rok okraszony mega problemami.

Szef wiedział, że sprzedaż nie ogarnie SEO, a nie można stać w miejscu. trzeba pozycjonować sklep. 

W lutym 2020 roku przed sezonem budowlanym, który zwykle zaczynał się jak zima ustąpiła. Podpisano pierwszą umowę z agencją marketingową. 
Były oczekiwania, były obietnice i plany, a skończyło się na opłacaniu 3 miesięcznego wypowiedzenia umowy.

Dlaczego już wyjaśniam…
Przy podpisywaniu umowy budujto umożliwiło podłączenie się do  Google Analytics, aby mogli sprawdzić bieżący ruch i wyszukiwać strony, które cieszą się dużą popularnością.

Agencja pracowała nad strona od początku lutego do końca kwietnia i śmiało można było rzec, że nic się nie zmieniło.
Zwróć uwagę na lekko pochyły rosnący wykres ruchu.

Swój początek miał w listopadzie 3 miesiące przed podpisaniem umowy z agencją i stale spokojnie rósł bez niczyjej pomocy. 
Agencja argumentowała, że to jej zasługa. Wówczas poproszono o raport pół roku przed podpisaniem umowy, aby porównać z stanem faktycznym.

Na tej podstawie, stwierdzono, że przyrost to zasługa obsługi sklepu nie agencji i rozwiązano umowę.
Agencja „odpięła swoje zaplecze od strony sklepu i w sumie nic się nie stało. Sklep rósł dalej, co było dowodem tezy szefa budujto.pl.

Poza tym dział sprzedaży w sezonie budowlanym 2020 przyjmował systematycznie nowe produkty i prawdopodobnie to było powodem systematycznego wzrostu. 
Pamiętaj nadal Content is The KING. Ta zasada jest i będzie aktualna, co najwyżej zmienia się jego rodzaj.

Pandemia i problemy, które prawie spowodowały zamknięcie firmy

Problemem nie była sprzedaż Wzrost sprzedaży pędził jak szalony. Było więcej zamówień niż magazyn paczek mógł przyjąć. 
Problemem byli ludzie, a konkretnie ich brak. Zresztą jak zawsze. 
Klienci siłą rzeczy musieli nauczyć się obsługiwać zakupy internetowe, bez względu w jakim byli wieku.

Obsługa sprzedaży w budujto.pl zbierała noty 1/10 za nie odbieranie telefonów i brak kontaktu. Była tragedia!
Kwarantanna tu, kwarantanna tam. Nie było kim pracować.
Wszyscy byli przekierowani na magazyn paczek, włącznie ze mną!
Jak wspomina szef.

Zostawałem do 22 godziny i oddzwaniałem na nieodebrane telefony tłumacząc się dlaczego mija 2 dzień od zamówienia, a przesyłki nie ma.
Ktoś mi powiedział, że mogłem do tego oddelegować ludzi – nie nie mogłem!

Byli przepracowani tak jak ja. Do tego hurtownie słysząc ploty, że się nie wyrabiamy z zamówieniami, a oni walczą z nowymi obostrzeniami bez sprzedaży zaczęli podkupować filar moich pracowników.

Spora cześć przeszła tłumacząc się że już nie dają rady i ich za to nie winię. 

Budujto.pl wystawione na sprzedaż  w 2020 roku – za ile?


W sierpniu 2020 roku w środku sezonu, wystawiono budujto.pl na sprzedaż w cenie 150 tyś zł i ruchem na realnym poziomie ponad 10 tyś osób na miesiąc jak podawał wtedy Google analitics budujto.pl
Jak zauważyłeś na wykresie jest około 6 tyś?
Widzisz żadne narzędzie analityczne nie poda Ci prawidłowych danych. Zwykle te dane są zaniżone jakość 2-3 razy. I dobrze bo analitycy nie mieli by co robić 😉

Oferta poszła w świat i odbiła się śmiechem. Dzisiaj sądzę, że osoby które mówiły że wołam ogromne pieniądze za budujto plują sobie w twarz  – mówi Właściciel.
Mrówka, która podebrała mi większość pracowników, nie potrafiła rozwinąć swojego sklepu internetowego mając wyspecjalizowany personel – mój personel.

Z plotek dowiedziałem się że zainwestowali 80-100 tyś, aby odtworzyć mój nie doskonały system i polegli. Co jest prawdą ponieważ mrówkowego sklepu już nie było z końcem 2021 roku.

Niestety ekipa wstydziła się wrócić, po tym jak zostawili mnie na lodzie. Ja się nie gniewam, Dla nich zawsze znajdę miejsce, chociaż musieli by sporo nadgonić.

Mimo trudności 2020 rok skończył się mega wzrostem, nie takim 20-30%. Tylko takim 400%.

2021 nowy rok te same błędy – tylko w nowym wydaniu

Budujto.pl potrzebowało automatyzacji i procesów. Mimo iż każdy wiedział co robić, to jeśli zabraknie jednego trybika to maszyna stanie.
Napisano procesy, które pozwalały zastąpić nieobecnego pracownika totalnie nowym. System CRM okazał się mega odciążeniem dla sprzedaży.

Był ładny system to dlaczego z niego nie korzystać? Odmawiano klientom realizację zamówień telefonicznych próbując zachęcić ich do zakupu przez stronę
To może był błąd, ponieważ straciliśmy wiele stałych „wiekowych” klientów, którzy nie chcieli nawet spróbować. Też nie rozumieli jakim problemem jest RODO i brak pisemnej akceptacji. Takie coś wykończyło zaprzyjaźniony mały sklepik, który u nas kupował i sprzedawał dalej. Dostał 50 tyś zł kary i się po tym  nie dźwignął.


Dzisiaj rozwiązałbym ten problem inaczej bez utraty klienta – mówi właściciel budujto.pl

W 2021 roku znowu dałem się złapać na umowę z agencją. Jedną na Google ADS, drugą na pozycjonowanie.

Jeśli chodzi o Ads-y to agencja sprzedawała, nie mogę powiedzieć że nie, ale…


Jednak budowlanka to ciężki kawałek chleba. To nie butik z marżami po 300%. Tutaj mamy 5-15% co czyni reklamę mało opłacalną jak zliczysz cały proces.
W drugim miesiącu umowy firma zrobiła obrót 18 tyś brutto i dumnie o tym poinformowała w raporcie. 

Po rozłożeniu na czynniki pierwsze i rozliczeniu kosztów obsługi, dodatkowy pracownik, koszty wysyłki, koszty reklamy, działka agencji i oczywiście odliczenia podatków i opłat. To wyszło że trzeba dołożyć ponad 1000 zł 😀

Firma od reklam skupiła się na produktach, które nikt nie sprzedawał, więc było łatwo. Były to produkty, które uzupełniały inne produkty. Bez ego sprzedaż jest nie rentowna.

Po wyciągnięciu wniosków i przedstawienie swojego raportu. Agencja skupiła się na towarach rentownych, gdzie była konkurencja i niestety poległa.
W tym samym czasie dla testów prowadzono równoległa kampanie, która jechała na stawkach CPC niższych o połowę niż agencja. 
Kampania sprzedała 1/3 tyle co kampania agencji, ale procentowo zysk był ponad 150% wyższy.

To pociągnęło do decyzji rozwiązania umowy i znowu opłacania trzy miesięcznej umowy wypowiedzenia. 
W między czasie zatrudniono specjalistę, który miał ogarnąć kampanie ADS na naszym koncie przy założeniu jednokrotnej zapłaty za usługę. 

Okazał się że był zatrudniony jeszcze 4 razy w celu optymalizacji i voila.
Kampania sama sprzedawała bez miesięcznych opłat. Nie były to kokosy, ponieważ była to wąska nisza, ale budżet się spinał na ROI ponad 50%.

Widoczność sklepu w latach 2020 - 2021
Widoczność sklepu w latach 2020 – 2021

Jeśli chodzi o pozycjonowanie to pokusiłem się na jedną z najbardziej rozpoznawalnych agencji marketingowych

W myśl większy może więcej. Wybrano gigant w swojej branży, który miał wynieść budujto na wyżyny. Umowa za ponad 4 tyś netto na początek, aby się poznać z zastrzeżeniem, że ekipa budujto będzie dodawać treści jakie chce i kiedy chce. Sklep przecież musi się rozwijać i oferować coraz więcej produktów.

Zaczęli z początkiem stycznia 2021 i skończyli 5 miesięcy później w maju 2021r.

I co?

To samo, prosta krecha na wykresie, ruch rzeczywisty wahał się ilością 100 osób w górę i w dół.

I norma 3 miesiące płacenia za nic z tytułu rozwiązania umowy. 

To był ostatni raz kiedy agencja zrobiła coś dla budujto.pl

Dalej robiła to obsługa sklepu przez dodawanie nowych produktów i pisania 1-2 artykułów na miesiąc na bloga

Pozycjonowanie budujto w 2022 roku by SZEFO

Rok 2022 był naprawdę słaby dla budujto.pl i to przez jedną kiepską decyzje.
Doświadczenie z poprzednich lat mówiło, że nie potrzebna jest umowa z agencją, aby sklep systematycznie rosną. Wystarczy, że będzie się na nim ciągle coś zmieniało i to systematycznie. 

Jednak pozornie dobre decyzje mogą zaszkodzić stronie jeśli nie jesteś na bieżąco z wiedzą. 

Tak było w tej sytuacji

wyszukiwania google dla sklepu w przeciągu ostatnich 5 lat
Rozwój budujto.pl na przestrzeni lat

Jak możesz zauważyć to w połowie roku 2022 budujto.pl zaliczyło ogromny spadek. Jestem pewien, że spowodowały to dwa czynniki
Zakup 3,5 tysiąca linków w kwietniu oraz majowy uprade core Google, który wniósł przetasował całą wyszukiwarkę. 
Ten update mocno pokarał strony które uzyskały w nienaturalny sposób bardzo dużą ilość linków, zrzucając ich z wypracowanych wysokich miejsc.

To był sygnał , że Google wkońcu zmienił zasdy gry o których szeptano. Były to oczywiście plotki i domysły, ale każdy wiedział że to w końcu nastąpi.

Bo nie wiem czy wiesz…?
Google nie znosi, gdy strona kupuje linki, chce aby pozyskiwała je naturalnie. Jednak nie potrafi tego zweryfikować, więc wciąż się ulepsza.

Co więcej był to wstęp do następnego poważnego update, który był w grudniu 2022 roku, ale o tym za chwilę.


Co budujto zrobiło źle?

Kupiło pakiet linków, który był większy 6 razy od ilości którą gromadził przez 3 lata. Pomijam kiepską jakość linków, które w 95% były linkami spamerskimi.

To co kiedyś działo w małej ilości, tego dnia poważnie zaszkodziło stronie sklepu internetowego. 
W wyniku tego przegapiło sezon budowlany, ale tylko z darmowego ruchu. Ponieważ firma dywersyfikuje ruch i pozyskuje klienta z reklam. Plus do tego wypracowani stali klienci, którzy od razu wbijają w wyszukiwarce budujto.

Poniższy wykres wyobrazuje co miałem na myśli.

image
Umieść SWoją Stronę wśród 7 najlepszych wyników wyszukiwania Google 6

Ty zauważyłeś nienaturalny przyrost linków, ja zauważyłem, a Google miał nie zauważyć? 
Dlaczego zaraz spadł i dlaczego nie do końca?

Pomogliśmy pozbyć się niechcianych linków, pozyskując w ich miejsce nowe, ale silne linki.

Jak uratowaliśmy Budujto przed upadkiem?


Z racji tego, że już mieliśmy historię w Budujto w postaci kliku drobnych zleceń. Napisano do nas, że jest  taka sytuacja i co mają zrobić, aby ratować sklep.
Był to dobry klient, który robił często małe zlecenia, ale co szkodziło pomóc w biedzie?
Odpowiedź do Budujto była prosta:

  • Szybko zareagowaliście, więc najpierw zrzeknijcie się linków, które kupiliście. Google to doceni i zatrzyma spadek ( w czerwcu był koniec spadków widoczności)
  • Zacznijcie tworzyć treści, ale bardzo wartościowe treści, które są unikatowe i coś wnoszą. Wystarczy jakieś 200 tyś znaków.
    Pomogliśmy im z tym zadaniem i napisaliśmy 120 tyś oni napisali jakieś 180 tyś, całość była zrobiona w czerwcu.
  • W następnym miesiącu wbijcie sobie autorytet najlepiej wszystkie 3 znaczące. Zamówili u nas usługę, skończyliśmy zajęło to nam niecałe 60 dni, ale efekt był lepszy niż zakładaliśmy. Skok widoczności z sierpnia na wrzesień był ponad normę (zwykle wzrost nie jest większy niż 10%, jeśli jest 20% to mamy do czynienia z małym cudem)

Udało się!! 
Strona odzyskała utracone pozycję i znacznie urosła. Szkoda, że tylko było już po sezonie.

Od sierpnia 2022 nie było nic robione na stronie sklepu – ja twierdzi zespół budujto.
My też nie mieliśmy zleceń, więc zaskakująco dobrze algorytm zareagował na nasze działania pozwalając sklepowi rosnąć przez tak długi czas.

Wróć!!!
Zauważyłeś pewnie małe tąpnięcie w grudniu? Jest to spadek ruchu, który powstał po udajcie algorytmu Gooogla o nazwie Spam Brain.

Odpowiada on za jakość linków i już jak się okazało będzie surowszy przy ocenie linków. 

Od tej pory nie lubi linków z forum, które są zwyczajną link farmą. Sceptycznie patrzy na linki z katalogów firm (nie karze, ale też nie nagradza) oraz nie uznaje linków z blogów które są podejrzanie wysoki spam score.

Ekipa Budujto znowu szybko zareagowała i zapytała się czy możemy pomóc.  Na 90% było to związane z nowym updatem, więc wiedzieliśmy co robić. Kosztowało ich to jakieś 400 zł

Wrzuciliśmy domenę w nasz kombajn od analizy linków. Wyodrębniliśmy listę spam linków, którą wczytano do narzędzia  Google Search Console, aby zrzec się znalezionych spam linków.
Ten prosty zabieg pozwolił stronie dalej rosnąć. 

Jednak wzrost nie będzie trwał wiecznie jeśli nie robisz systematycznych działań, aby utrzymać ruch na stronie, czyli:

Pozyskujesz nowych linków – najlepiej z artykułów.

Tworzysz nowe treści – takie użyteczne dla człowieka, nie dla maszyny. Nowe frazy same się wbiją. Wyszukiwarka to Twój podstawowy planer słów kluczowych.

Dbasz o zdrowy profil linkowy – z czasem jak urośniesz będziesz widział, że ktoś linkuje do Twojej grafiki lub zdjęcia. To znaczy, że ktoś ją pożyczył. Z racji, że pochodzi od Ciebie to otrzymujesz cichy link z miejsca w którym będzie ta grafika wstawiona. 

Niestety zwykle są to kiepskiej jakości strony z dużym spam score. Takie linki też powinieneś się zrzec.
Wystarczy raz na rok zamówić audyt profilu linkowego, po którym otrzymasz uaktualnioną listę spam linków.

Jeśli będziesz często wyświetlał się w wynikach wyszukiwania to marketing też będzie skuteczniejszy. Jak np. płatne reklamy. Średnio przy 9 spotkaniu z firmą dochodzi do zakupu. Posty w mediach społecznościowych też pomagają, nie wspomnę o filmach na YT.

Wnioski końcowe właściciela Budujto.pl


Zapytany o to co by zmienił, a co zrobił jeszcze raz tak samo przy pozycjonowaniu swojego sklepu?
Odpowiedział:

Nie żałuję podjętych decyzji nawet tych złych, ponieważ każda porażka dała mi wiedzę czego mam na przyszłość unikać.

Gdy wiesz co możesz zrobić źle to Twój projekt jest skazany na sukces ponieważ unikniesz błędów.
Lepiej jest się uczyć na czyiś, błędach niż na swoich – jest taniej.
Problemem jest, że ludzie nie chętnie mówią o swoich porażkach, nawet Ci najbliżsi.

Chociaż żałuję jednej rzeczy, że wyrobiłem sobie zdanie o firmach pozycjonujących strony. Nie każda firma leci w kulki. 
Są tacy, którzy się znają, a czasami  nawet nie mają firmy. 

Zdaje sobie sprawę, że nie wszystko zrobisz sam oraz, że im lepiej Ci idzie tym mniej czasu masz na działania nie związane z sprzedażą, ale za to  bardzo ważnych. 
Dlatego warto oddelegować te działania innym. 
Jedno jest pewne nie będę już płacił za abonament, utajnionych działań.  Tylko za jasne założenia i efekty.

Zapytałem jeszcze czy przyjmuje oferty firm od pozycjonowania.

Oczywiście. Osoby, które próbują cię pozyskać jako klienta to skarbnice wiedzy.
Natomiast doświadczenie mi mówi, że jest gorzej wykonaniem zlecenia po podpisaniu umowy.


Codziennie ktoś pisze lub dzwoni, że pomoże zwiększyć widoczność.

Ludzie na obsłudze klienta mogą porozmawiać sobie z każdym, który oferuje takie usługi.
Mam już tak wykwalikowaną obsługę na sprzedaży, że łatwo odróżnią wiedzę i umiejętności od marketingowego bełkotu.
Poza tym, co 20-sty wniesie jakiś powiew świeżości w postaci nowych informacji. Google tak szybko się zmienia…

Audyty robimy dopiero jak firma się wstępnie wykaże, inaczej szkoda czasu.
Niestety dla nich na 25 punktów na liście 5 to są konkrety, które mogę zlecić bez umowy.
Wszystko prowadzi do tego, że nie potrzeba podpisywać abonamentu, aby pozycjonować stronę.

Myślę, że nie ładowałbym w programistów, aby ulepszyć swój sklep na Shoperze, który wymagał sporo pracy, a wciąż nie spełnia podstawowych oczekiwań. 

Dla startującego sklepu jest to dobre wyjście, ale gdy zaczyna odwiedzać cię ponad 500 osób dziennie i masz więcej niż 400 produktów to Shoper robi się wolny jak ślimak.

Nie można podłączyć żadnej swojej wtyczki (choćby podstawy jak cashe). Nie widać różnicy w szybkości, miedzy abonamentem 100 zł czy 8 tyś.
Support ma Cię za debila i zmywa każdą Twoja prośbę – ogólnie nie polecam.

System zamknięty Shoper jest plusem i minusem. Amator ma małą szanse na rozwalenie sklepu. Profesjonalista nie może go dostosować do aktualnych wytycznych Googla, nie wspomnę o swoich indywidualnych potrzebach.

Dzisiaj  wiem, że już w zeszłym roku powinienem przejść na WordPress i Woocommerce. Po załadowaniu top 7 wtyczek i konkretny hosting masz 3 razy lepiej zoptymalizowany sklep niż oferuje Ci Shoper.

Te 4 działania pozwoliły budujto.pl szybko wejść na TOP 7, czyli pierwszą stronę wyszukiwarki Google?

Nie zrobili tego w dobrej kolejności, ale na końcu efekt jest jak trzeba.

W dużym skrócie co musisz zrobić, aby Twój widoczność Twojego sklepu systematycznie rosła:

Przeanalizuj aktualny profil linkowy i wyodrębnij spam linki. Sporządź listę i załaduj ją do narzędzia zrzekania się linków w Google Search Console.

Podnieś autorytet strony na porządny poziom. Najlepiej jest zwiększyć trzy najważniejsze autorytety Ahrefs DR, Moz DA i Majestic TF.

Regularnie twórz treści dla ludzi nie dla robotów indeksujących.  Content is the King – reguła ponadczasowa i nadal obowiązuje.

Pozyskuj co miesiąc linki najlepiej z artykułów o podobnym i wyższym autorytecie co Twoja strona. Pozyskane linki kieruj do strategicznych miejsc np. najważniejsze kategorie produktowe.

Oprócz tego postaraj się, aby strona była szybka i wersja na urządzeniach mobilnych była jak najprostsza.

Nie wiesz jak to zrobić? Zgłoś się do nas. Pomożemy i to bez abonamentu.

Sprawdź nasze oferty na stronie naszego sklepu kliknij w ==> Zamów usługę

Jak sprawdzić osiągi swojej strony małym kosztem kosztem, później za DARMO?

Dla polskich stron najlepszym kombajnem słów kluczowych jest SEMSTORM. Wyszukuje nawet najmniejsze okazje oraz co jest mega plusem podaje pozycję interesujących cię słów niemalże na bieżąco. Programy analityczne zwykle podają takie dane 1-2 razy w miesiącu przy najniższych pakietach.

Tylko wysokie pakiety czyli za ponad 500 zł na miesiąc mają codzienny update fraz kluczowych. Tutaj możesz to mieć za około 120 zł.

Ale gdzie jest to za darmo?

Wchodzisz na apkę semstorma TUTAJ MASZ LINK ==> SEMSTORM.COM

Rejestrujesz się za darmo korzystasz z 14 dniowego darmowego programu testowego.
Następnie kupujesz licencję na jeden miesiąc i nie przedłużasz dalej.

Przez kolejne miesiące możesz skorzystać z darmowej analizy pozycji Twojej strony 2-3 razy na dzień.

Pozostałe funkcje będą wyłączone, ale to oczywiste.

Wierz mi w końcu kupisz roczny abonament jeśli zależy Ci na pozyskiwaniu darmowego ruchu z wyszukiwarki Google – czytaj potencjalnych klientów.

Mam nadzieję że wniosłem trochę wiedzy
Pozdrawiam
Adam Chaczka

Sprawdź nasze pozostałe wpisy

Poniżej znajdziesz artykuły najchętniej czytane przez odwiedzających avocadostudio.net.

Sprawdź pozostałe wpisy w bazie wiedzy.

Najchętniej czytane artykuły

0
Koszyk jest pusty